Podaruj dom tymczasowy

osoba z psemDając zwierzakowi takie miejsce, Ty również możesz ocalić jego życie!
Nasza Fundacja nie posiada Azylu czy Schroniska, większość naszych podopiecznych mieszka w Hotelach dla zwierząt. Dlatego szukamy dla nich domów tymczasowych, w których będą mogły wyzdrowieć, nauczyć się zaufania do człowieka, współżycia z innymi zwierzętami czy też po prostu nabrać dobrych manier. Osoba tworząca taki dom tymczasowy oferuje zwierzęciu niewielki kąt, w którym będzie ono mogło poczuć się bezpiecznie aż do momentu znalezienia domu stałego. Koszty wyposażenia, utrzymania i leczenia pokrywa Fundacja.

Czym jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to opieka nad psem, do momentu znalezienia mu domu stałego. Opiekun tymczasowy jest najważniejszym punktem w życiu zwierzęcia, które do niego trafia. To on uczy zwierzę życia w normalnym, empatycznym świecie, ponownego zaufania do człowieka oraz interakcji z innymi zwierzętami, poza tym stwarza mu poczucie bezpieczeństwa, którego dotąd nie zaznał.

Jakie osiąga się z tego korzyści?

Największą korzyścią jest to, że pomagasz potrzebującej bezbronnej istocie, jesteś dla niej najbliższym przyjacielem. Nie ma większej satysfakcji niż wyrażona wdzięczność ze strony podopiecznego za metamorfozę, którą dzięki Tobie przeszedł. Dzięki takiemu doświadczeniu uczysz się empatii i uświadamiasz sobie, że to Ty trzymasz w rękach całkowicie los tej istoty. A kiedy przyjdzie ten moment, że oddajesz zwierzaka do domu stałego, w którym nie spotka go już nigdy żadna krzywda, zdasz sobie sprawę z tego, jak wiele zrobiłeś dla tego jednego życia.

Jakie są koszty utrzymania i leczenia zwierzęcia w domu tymczasowym?

łapa psa w dłoniWszystkie koszty utrzymania psa – karma, opieka weterynaryjna, pielęgnacja są odpowiedzialnością Fundacji. Dom tymczasowy ma za zadanie jedynie opiekę nad swoim podopiecznym, obserwację i zbieranie wszelkich istotnych informacji, które dadzą nam lepszy obraz psa oraz leczenie, czyli podawanie lekarstw, wizyty u wskazanych umówionych lekarzy itp. Trzeba jednak pamiętać o tym, że decyzje o podejmowanym leczeniu i kosztach jego realizacji zawsze podejmuje Fundacja.

Oczywiście nasi czasowi opiekunowie mają możliwość pomocy w utrzymaniu psa, jest to jednak całkowicie dobrowolne.

Formalności:

Każda osoba wyrażająca chęć zostania tymczasowym opiekunem naszego podopiecznego zobowiązana jest podpisać umowę z Fundacją. Jest to dokument, w którym opiekun zobowiązuje się do humanitarnego traktowania zwierzęcia i dbania o jego bezpieczeństwo. Głównym zadaniem umowy jest ochrona obu stron porozumienia. Jest to sposób na zabezpieczenie zarówno nas, psa oraz osoby dającej dom tymczasowy.

Osoby zainteresowane stworzeniem domu tymczasowego prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu - 506 333 400 (Marta).
Szukamy osób, które zechcą podzielić się swoim sercem i kątem z psami przebywającymi pod naszą opieką oraz tymi, o których informacje napływają do nas w trybie pilnym, a my bez zaplecza domów tymczasowych, nie możemy im pomóc. Bez domów tymczasowych, bez Was, nie możemy pomagać tak skutecznie, jak byśmy chcieli. Zarówno my, jak i psy potrzebujemy Was. Potrzebujemy pomocy, by móc pomagać!